logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Informacje odnośnie kolędy

Ministranci, którzy mimo licznych próśb na zbiórkach oraz na facebooku, nie udzielili informacji odnośnie chodzenia na kolędę, nie będą brani pod uwagę co do rozpiski kolędowej (przynajmniej do czasu podania informacji). Odpowiedzi nie udzielili: Kajetan Dyszkant, Bartosz Kasprzak, Jakub Nuszkiewicz, Michał Zawodny, Wojciech Buliński, Bartłomiej Tomaszewski. Kandydaci do czasu przyjęcia nie są brani pod uwagę.

Przypominam, że ministrant nie może samodzielnie dokonywać zmian w planie kolędy! O wszelkich zmianach należy informować Zarząd Ministrancki (Łukasz lub Filip – poprzez wiadomość sms, ponieważ czasami jesteśmy do późnych godzin w szkole). Dlaczego nie wolno samemu dokonywać zmian? Ponieważ harmonogram jest tworzony na podstawie pewnych wcześniejszych ustaleń, dlatego proszę tego w miarę możliwości nie naruszać. Oczywiście jeśli zdarzy się choroba lub wypadnie nieoczekiwany wyjazd, wtedy należy zgłosić to do Zarządu – znajdziemy zastępstwo. Niedopuszczalne jest także niepoinformowanie nikogo o swojej nieobecności na kolędzie lub poinformowanie „5 minut” przed rozpoczęciem kolędy. Wtedy dochodzi do marnotrawstwa, bo ktoś inny na pewno chętnie by poszedł, a po drugie ministrant, który idzie sam, musi się w pojedynkę borykać ze śpiewem – we dwóch łatwiej 😉

Przypominam również o odpowiednim stroju i kulturze osobistej. Jesteśmy gośćmi pamiętajmy o tym! Ministrant, który nie będzie umiał się zachować w przyzwoity sposób, wówczas udowodni, że nie jest jeszcze gotowy, aby reprezentować Służbę Liturgiczną na kolędowych szlakach.

Od czego zależy liczba kolęd, na które się idzie? Dlaczego niektórzy tak mało razy są zapisani albo nawet wcale nie ma ich na rozpisce kolędowej? Ilość tras wynika przede wszystkim z punktacji ministranckiej (sumiennym uczestnictwie w Mszach Świętych w tygodniu), a także z zaangażowania w życie wspólnoty ministranckiej (obecności na zbiórkach, pomoc przy różnych akcjach). Nie chodziłeś na swoje służby – nie chodzisz na kolędę. Uważasz, że chodziłeś na służbę, a inni są na kolędę zapisani więcej razy – widocznie inni chodzili więcej. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, to listy obecności z poprzednich miesięcy są do wglądu na zbiórkach. W razie wszelkich pytań, kłopotów i wątpliwości proszę o kontakt.

Łukasz Zieliński

PLAN KOLĘDY ZNAJDUJE SIĘ W ZAKRYSTII ORAZ NA FACEBOOKOWEJ GRUPIE 

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku