logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Jubileusz objawień w La Salette

19 września 2020 r. minęły 174 lata od objawień maryjnych w La Salette, które było wówczas małą wioską w Alpach francuskich. Matka Boża objawiła się tam w sobotę, 19 września 1846 r., dwojgu pastuszkom: 11-letniemu Maksyminowi Giraudowi i niespełna 15-letniej Melanii Calvat. Główną treścią orędzia, jakie za pośrednictwem dzieci Maryja przekazała całemu ludowi, było wezwanie ludzi do zejścia ze złej drogi.

„Jeżeli mój lud nie zechce się poddać, będę zmuszona puścić ramię Mojego Syna. Jest ono tak mocne i tak ciężkie, że nie zdołam go dłużej powstrzymywać” – tak brzmiały pierwsze słowa orędzia. Wśród grzechów popełnianych przez ludzi, a wywołujących gniew Jej Syna, Piękna Pani wymieniła pracę w siódmym dniu tygodnia, przeznaczonym na oddawanie czci Bogu, i wzywanie Imienia Bożego w przekleństwach. Maryja przypominała też przykazania Boże, wzywała do pokuty, nawrócenia i pojednania się ludzi między sobą i z Bogiem. Ukazywała niezbędne do tego środki: modlitwę, rzeczywisty udział w Eucharystii i post.

Informacja o objawieniach bardzo szybko rozprzestrzeniała się po bliższej i dalszej okolicy. W to trudno dostępne wówczas miejsce zaczęły przybywać tysiące wiernych i wątpiących, a nawet ateistów. W pierwszą rocznicę objawień do La Salette przybyło co najmniej 30 tys. pielgrzymów.

 

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku