logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Komunikat ws. nowych regulacji

Śrem, 18 kwietnia 2020 r.

Króluj nam Chryste!

W związku z nowymi regulacjami, wraz z ks. Michałem podjęliśmy decyzję, że ministranci mogą wrócić do służby, jednak ostatecznie po roztropnej decyzji rodziców.

POSTANOWIENIA:

  • Ministranci mają obowiązek stosowania maseczek również podczas Mszy Świętej (również lektorzy podczas czytania i śpiewania psalmów, nie ma wyjątków). Można jedynie zsunąć na sam moment przyjęcia Komunii. Na Mszy Św. można stosować również rękawiczki.
  • podczas służby ministranci zachowują odpowiednie odległości: starsi zajmują co najmniej CO DRUGIE miejsce w prezbiterium, jeśli jest ich więcej, powinni stać przy progu lub w ławce. Natomiast jeśli byłoby więcej młodszych, to również stoją od siebie oddaleni o ok. 2 metry.
  • wykonywanie funkcji liturgicznych zaleca się sprawować pojedynczo (jeden ministrant do podniesienia, jeden ministrant do ampułek)
  • ministranci starsi nie mają obowiązku służby w asyście, nie trzeba również podchodzić do ołtarza na Modlitwę Eucharystyczną
  • ministrant nie musi iść do pateny na czas Komunii
  • zaleca się przyjmowanie Komunii Świętej na rękę: w tym czasie nie ma większej miłości do bliźniego, niż zapobieganie i dodatkowe środki bezpieczeństwa, również jeśli chodzi o przyjmowanie Pana Jezusa. Prosimy o odpowiedzialność.
  • przypominam również o obowiązku umycia rąk przed i po mszy: dla bezpieczeństwa własnego, ale również innych.

Dodatkowo przypominam o dyspensie od uczestnictwa w niedzielnych mszach. Ksiądz Arcybiskup przedłużył wcześniej wydany dekret do odwołania. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszy Świętej z naszej parafii w niedzielę o 12:15 (transmisja na parafialnym facebooku) lub transmisja Mszy u sąsiadów z kościoła Mądrości Bożej o 12:00 (tv Relax).

Każdy kto ma jakiekolwiek objawy choroby – kaszel, katar, ból gardła, przeziębienie – proszę nie ryzykować, lepiej zostać w domu. CHRONISZ SIEBIE – CHRONISZ INNYCH! 🙂

Łukasz Zieliński
Prezes Ministrantów

 

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku