logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Mamy nowych lektorów!

W I Niedzielę Adwentu 28 listopada 2021 roku podczas Mszy Świętej o godz. 10:15 w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie siedmiu chłopaków przyjęło błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. 

Uroczystość była uwieńczeniem wielotygodniowych przygotowań. Przez kilka kolejnych sobót chłopacy odbywali spotkania formacyjne, na których zdobywali wiedzę na temat posługi lektora i nie tylko. W ramach kursu zostały przeprowadzone z zajęcia z liturgii i oczywiście fonetyki. Nie zabrakło również formacji biblijnej i formacji wewnętrznej. Dziękujemy tym, którzy prowadzili spotkania – ks. Łukaszowi Bąbelkowi, ks. Karolowi Wachowiakowi, p. Andrzejowi Tomaszewskiemu oraz p. Łukaszowi Zielińskiemu. 

Lektorami zostali: z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie – Piotr Adamczyk, Stanisław Panas, Filip Płóciniak oraz Mateusz Szymański. Błogosławieństwo otrzymali także ministranci z innych parafii z dekanatu śremskiego: dwóch z parafii pw. św. Michała Archanioła z Dolska – Stanisław Andrzejewski oraz Krzysztof Jankowiak, a także jeden ministrant z parafii garnizonowej pw. św. Jana z Dukli w Śremie – Wojciech Porczak.

Jeden z naszych ministrantów przyjmie błogosławieństwo w późniejszym terminie.

Zdjęcia: Przemysław Porczak

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku