logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Niedziela Dobrego Pasterza

Drodzy ministranci, to od Was zależy przyszłość Kościoła. W dzisiejszym liście z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza rektor WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej napisał:
„Dla wielu młodych przestrzenią (…) wzrostu i poznawania Mistrza jest liturgiczna służba ołtarza, będąca szczególną formą uczestnictwa w życiu wspólnoty parafialnej. Gorliwa służba przy ołtarzu ukazuje i podkreśla piękno liturgii, a jednocześnie stanowi czytelne świadectwo wiary, miłości do Chrystusa i wierności. Liczne grono ministrantów i lektorów, psałterzystów, członków scholi świadczy o żywotności wspólnoty parafialnej, o klimacie duszpasterskiego zaangażowania. W klimacie postępującej laicyzacji ta właśnie służba chłopców i dziewcząt jest dla ich rówieśników wsparciem, znakiem nadziei i czytelnym komunikatem, że wśród młodzieży Dobry Pasterz wciąż znajduje przyjaciół i naśladowców. Środowisko służby liturgicznej było i jest miejscem odkrywania powołania do kapłaństwa. Statystyki z roku 2020 mówią, że spośród wszystkich kandydatów wstępujących do polskich seminariów duchownych ponad 84% z nich wywodzi się ze środowiska ministrantów, a prawie 5 % należało do scholi lub chóru parafialnego”
Dzisiaj, w tę szczególną niedzielę, módlmy się do Boga o nowe, liczne i święte powołania do służby w Kościele, by nigdy nie zabrakło tych, którzy będą głosić Ewangelię.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku