logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – czerwiec 2019

 1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:
 • nabożeństwa czerwcowe: – codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą Świętą
 • nabożeństwo do Matki Bożej z La Salette – 19 czerwca o godz. 20:00 (+4 pkt)
 • nabożeństwo do św. Rity – 22 czerwca o godz. 17:30 (+4 pkt)

 1. Dzień 15 czerwca jest ostatnim dniem, który jest wliczany w punktację 2018/ 2019.
  Od niedzieli 16 czerwca punkty będą liczone już na nowe konto. Podsumowanie naszej całorocznej pracy odbędzie się pod koniec miesiąca. Szczegóły zostaną podane.

 1. W sobotę 15 czerwca o godz. 9:00 organizujemy turniej w piłkę halową dla ministrantów ze szkół podstawowych. Turniej odbędzie się na sali gimnastycznej
  w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. Zapraszamy wszystkich – Was i Waszych Rodziców nie tylko do gry, ale także do kibicowania!

 1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – 20 czerwca. Prosimy o liczną obstawę na Mszy Świętej na placu oraz na procesji ulicami osiedla.

 1. Msze Święte z nieszporami w Oktawie Bożego Ciała – od piątku (21.06.) do czwartku (27.06.) o godz. 18:30. Każdego dnia po Mszy odbędzie się procesja wokół kościoła. Funkcje na procesje zostaną wyznaczone na zbiórce. Za Mszę i procesję +10 pkt

 1. W czwartek (27.06.) zakończenie Oktawy Bożego Ciała – po Mszy Świętej procesja wokół kościoła przy czterech ołtarzach. Bardzo prosimy Wasze o zaangażowanie! Obecność podczas Mszy i procesji tego dnia jest obowiązkowa! Za obecność zostanie przyznane +15 pkt do punktacji ministranckiej, natomiast za nieusprawiedliwienie nieobecności -15 pkt.

 1. W piątek (28.06.) – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa – odpust parafialny.
  Tego dnia zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa – obecność obowiązkowa!

 1. W niedzielę 9 czerwca 2019 w Katedrze Poznańskiej na Mszy Świętej o godz. 15:00 Arcybiskup Stanisław Gądecki udzieli święceń episkopatu księdzu Szymonowi Stułkowskiemu, rektorowi Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Od tego momentu ks. Szymon będzie nowym biskupem pomocniczym w naszej archidiecezji. Módlmy się za nowego księdza biskupa o dary Ducha Świętego!

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach dla ministrantów, a szczególnie w kursie lektorskim i w kursie ceremoniarskim. Terminy podane na tablicy i stronie internetowej.

 1. Przypominamy, że każdy ministrant zobowiązany jest do uczestnictwa podczas przynajmniej jednej Mszy Świętej od poniedziałku do piątku. Wszelkie ewentualne nieobecności należy usprawiedliwiać, odnotowując przyczynę na liście obecności
  w zakrystii. Ministranci ze szkół podstawowych i gimnazjów mają również obowiązek uczestniczyć w cosobotnich zbiórkach. Zaniedbywanie swoich obowiązków świadczy o lekceważeniu wspólnoty, a przede wszystkim złożonego przyrzeczenia.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku