logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – grudzień 2021

1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:

  • nabożeństwo odpustowe do M.B. z La Salette – 19 grudnia (+4 pkt)
  • nabożeństwo do św. Rity – 22 grudnia (+4 pkt)
  • nabożeństwo do św. Józefa – w czwartki (+1 pkt)
  • nabożeństwa do M.B. Nieustającej Pomocy – w środy po mszy o 18:30 (+1 pkt)

2. Trwamy w adwencie – to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wśród adwentowych wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z naszymi słabościami. To świetny czas, by popracować nad samym sobą!

3. Zachęcamy do udziału w roratach:

  • roraty poranne – od poniedziałku do soboty o 6:00 w kościele dolnym (+10 pkt);
  • roraty wieczorne – od poniedziałku do piątku o 17:00 w kościele górnym (+7 pkt).

Niech każdy chociaż raz spróbuje być na porannych roratach – na pewno każdy przekona się, że warto było wstać i jak piękna to Msza Święta! Zapraszamy zwłaszcza starszych!  Młodsi natomiast niech postarają się jak najczęściej chodzić na roraty o godz. 17:00. Tak jak co roku – najgorliwszy ministrant na roratach zdobędzie figurkę Maryi.
Niech nikt nie zmarnuje tego szczególnego czasu! Wykorzystaj go jak najlepiej!

4. W sobotę 4 grudnia – Rejonowy Dzień Skupienia dla prezesów, ceremoniarzy i lektorów. Spotkanie odbędzie się w kościele pw. św. Małgorzaty w Gostyniu od godz. 13:30 do 17:00. Chętnych ministrantów prosimy o zgłaszanie się do Łukasza.

5. We wtorek 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Zachęcamy Was, by tego dnia uczestniczyć w Mszy Świętej.

6. III Niedziela Adwentu – niedziela „Gaudete”, czyli niedziela radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Jest to jeden z dwóch dni w roku liturgicznym, gdy kapłan zakłada szaty koloru różowego. Ten wyjątkowy kolor zwiastuje, że wyczekiwana radość jest już blisko! Gaudete oznacza „Radujcie się” – tak brzmią początkowe łacińskie słowa czytania z pierwszego listu Apostoła Pawła do Tesaloniczan, które jest czytane tego dnia.

7. W IV Niedzielę Adwentu – 19 grudnia:

  • w Katedrze Poznańskiej ks. Jan Glapiak przyjmie święcenia biskupie – oznacza to, że nasza Archidiecezja zyska nowego biskupa pomocniczego;
  • tego dnia w parafii będziemy rozprowadzać sianko. Szczegóły wkrótce.

8. W drugiej połowie grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla ministrantów, szczegóły zostaną podane wkrótce. Wszystkie informacje o bieżących inicjatywach i spotkaniach publikujemy na bieżąco na stronie internetowej nsjsrem.pl.

9. Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia.
Msze Święte o godz. 0:00 (pasterka), a także o 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 12:45 i 19:00.

10. II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Szczepana – 26 grudnia.
Msze Święte o godz. 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 12:45 i 19:00.

11. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża – 31 grudnia. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynno-błagalna o godz. 16:00 w kościele górnym. Podziękujmy wspólnie Panu Bogu za miniony 2021 rok i przeprośmy za to, co złe.

12. Informujemy, że dnia 18 września 2021 r. nasz wiceprezes Sebastian Witasiak został mianowany Członkiem Zarządu Sekcji Sportowej Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej posługi na rzecz Sekcji Sportowej Duszpasterstwa Ministrantów w naszej Archidiecezji.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku