logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – grudzień 2022

1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:

  • nabożeństwo odpustowe do M.B. z La Salette – 19 grudnia
  • nabożeństwo do św. Rity – 22 grudnia
  • nabożeństwa do M.B. Nieustającej Pomocy – w środy po mszy

2. Trwamy w adwencie – to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wśród adwentowych wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z naszymi słabościami. To świetny czas, by popracować nad samym sobą!

3. Zachęcamy do udziału w roratach:

  • roraty poranne – od poniedziałku do soboty o 6:00 w kościele dolnym (+8 pkt);
  • roraty wieczorne – od poniedziałku do piątku o 17:00 w kościele górnym (+5 pkt).

Niech każdy chociaż raz spróbuje być na porannych roratach – na pewno każdy przekona się, że warto było wstać i jak piękna to Msza Święta! Zapraszamy zwłaszcza starszych!  Młodsi natomiast niech postarają się jak najczęściej chodzić na roraty o godz. 17:00.
Niech nikt nie zmarnuje tego szczególnego czasu! Wykorzystaj go jak najlepiej!

4. W czwartek 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję
na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także,
że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Zachęcamy Was, by tego dnia uczestniczyć w Mszy Świętej.

5. III Niedziela Adwentu – niedziela „Gaudete”, czyli niedziela radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Jest to jeden z dwóch dni w roku liturgicznym, gdy kapłan zakłada szaty koloru różowego. Ten wyjątkowy kolor zwiastuje, że wyczekiwana radość jest już blisko! Gaudete oznacza „Radujcie się” – tak brzmią początkowe łacińskie słowa czytania z pierwszego listu Apostoła Pawła do Tesaloniczan, które jest czytane tego dnia.

6. W drugiej połowie grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla ministrantów, szczegóły zostaną podane wkrótce. Wszystkie informacje o bieżących inicjatywach
i spotkaniach publikujemy na bieżąco na stronie internetowej nsjsrem.pl.

7. Uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia. Msze Święte o godz. 0:00 (pasterka), a także o 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 12:45 i 19:00.

8. II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Szczepana – 26 grudnia.

Msze Święte o godz. 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 12:45 i 19:00.

9. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża – 31 grudnia. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynno-błagalna o godz. 16:00 w kościele górnym. Podziękujmy wspólnie Panu Bogu za miniony 2022 rok i przeprośmy za to, co złe.

10. W niedzielę 20 listopada 2022 sześciu kandydatów zostało włączonych w szeregi ministrantów. Odtąd Franciszek, Patryk, Cyryl, Aleksander, Franciszek i Stanisław będą służyli przy ołtarzu i wykonywali różne funkcje liturgiczne. Chłopakom i Rodzicom składamy serdeczne gratulacje!

11. W niedzielę 20 listopada 2022 w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodziliśmy parafialny dzień ministranta. Tego dnia ministranci wraz z rodzicami spotkali się w auli Jana Pawła II, gdzie podsumowaliśmy miniony rok naszej formacji. Pierwsze miejsce, a tym samym ministrantem roku został ministrant młodszy Józef Matuszak, uzyskując 1508 punktów. Józef wykazał się nieprzeciętną gorliwością w wypełnianiu swojej służby. Drugie miejsce zajął ministrant młodszy Piotr Knyspel, z wynikiem 943 punktów. Podium zamyka lektor Sebastian Witasiak, który zdobył 930 punktów. Zaraz za podium znalazł się Paweł Białas, który również uzyskał wysoki wynik 856 punktów. Szczegółowa punktacja pojawi się już wkrótce. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych ze służby przy Ołtarzu Pańskim. Dziękujemy, że jesteście! Króluj nam Chryste!

12. W sobotę 26 listopada 2022 odbył się Archidiecezjalny Turniej w Siatkówkę, na którym nasi ministranci starsi zdobyli pierwsze miejsce, zostając tym samym Mistrzami Archidiecezji Poznańskiej! Gratulujemy całej ekipie tak wielkiego sukcesu!

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku