logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – grudzień 2023

1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:

  • nabożeństwo odpustowe do M.B. z La Salette – 19 grudnia
  • nabożeństwo do św. Rity – 22 grudnia
  • nabożeństwa do M.B. Nieustającej Pomocy – w środy po mszy o 18:00

2. Trwamy w adwencie – to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wśród adwentowych wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z naszymi słabościami. To świetny czas, by popracować nad samym sobą! 

3. Zachęcamy do udziału w roratach:

  • roraty poranne – od poniedziałku do soboty o 6:00 (+8 pkt);
  • roraty wieczorne – od poniedziałku do piątku o 17:00 (+5 pkt).

Niech każdy chociaż raz spróbuje być na porannych roratach – na pewno każdy przekona się, że warto było wstać i jak piękna to Msza Święta! Zapraszamy zwłaszcza starszych!  Młodsi natomiast niech postarają się jak najczęściej chodzić na roraty o godz. 17:00. Niech nikt nie zmarnuje tego szczególnego czasu! Wykorzystaj go jak najlepiej!

4. W dni powszednie Msze Święte o godz. 6:00, 17:00 oraz 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 18:30.

5. W czwartek 7 grudnia w naszej parafii zostanie zainaugurowana Kaplica Wieczystej Adoracji. Do naszej wspólnoty przybędzie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki i uroczyście rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która będzie trwała cały czas – każdego dnia, cały dzień i całą noc. To wielkie wydarzenie dla całego dekanatu, zapraszamy Was do służby, nie może Was tego dnia zabraknąć, to historyczna chwila.

6. W piątek 8 grudnia czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję
na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Zachęcamy Was, by tego dnia uczestniczyć w Mszy Świętej.

7. Dnia 17 grudnia III Niedziela Adwentu – niedziela „Gaudete”, czyli niedziela radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Jest to jeden z dwóch dni w roku liturgicznym, gdy kapłan zakłada szaty koloru różowego. Ten wyjątkowy kolor zwiastuje, że wyczekiwana radość jest już blisko! Gaudete oznacza „Radujcie się” – tak brzmią początkowe łacińskie słowa czytania z pierwszego listu Apostoła Pawła do Tesaloniczan, które jest czytane tego dnia.

8. W poniedziałek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte o godz. 0:00 (pasterka), a także o 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 12:45 i 19:00.

9. We wtorek 26 grudnia – święto św. Szczepana i diakona, pierwszego męczennika. Msze Święte o godz. 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 12:45 i 19:00.

10. Wspomnienie św. Sylwestra I, papieża – w niedzielę 31 grudnia. Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta dziękczynno-błagalna o godz. 16:00 w kościele górnym. Podziękujmy wspólnie Panu Bogu za miniony 2023 rok i przeprośmy za to, co złe się wydarzyło.

11. W niedzielę 26 listopada 2023 w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodziliśmy parafialny dzień ministranta. Tego dnia ministranci wraz z rodzicami spotkali się w auli Jana Pawła II, gdzie podsumowaliśmy miniony rok naszej formacji. Pierwsze miejsce, a tym samym ministrantem roku został lektor Józef Matuszak, uzyskując 1133 punktów. Józef wykazał się nieprzeciętną gorliwością w wypełnianiu swojej służby. Drugie miejsce zajął ministrant młodszy Piotr Knyspel, z wynikiem 977 punktów. Podium zamyka ministrant młodszy Paweł Białas, który zdobył 875 punktów. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy wielu łask Bożych ze służby przy Ołtarzu Pańskim. Dziękujemy, że jesteście! Króluj nam Chryste!

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku