logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – kwiecień 2019

 1. Zapraszamy do służby podczas nabożeństw pasyjnych:
 • Gorzkie Żale – w każdą niedzielę godz. 16:00 (+5 pkt) – po nabożeństwie Msza Święta
 • Droga Krzyżowa – w każdy piątek o godz. 16:30 dla dzieci oraz o godz. 17:15 dla dorosłych i młodzieży (+5 pkt)

 

 1. Na stronie internetowej ministrantów został zamieszczony quiz o Wielkim Poście. Zapraszamy wszystkich ministrantów do wypełnienia. Test obejmuje zagadnienia z ostatnich zbiórek, także kto chodził i słuchał nie będzie miał problemu. Za wypełnienie są oczywiście przewidziane dodatkowe punkty.

 

 1. W naszej wspólnocie rozpoczęliśmy modlitwę żywego różańca – na zbiórce mieliśmy okazję wyznaczyć jeden dzień, w którym co tydzień będziemy się modlić za kapłanów i naszą wspólnotę ministrancką. Kto chciałby się jeszcze dopisać – zapisy na zbiórce.

 

 1. We wtorek 2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

 1. Przypominamy, że każdy ministrant zobowiązany jest do uczestnictwa podczas przynajmniej jednej Mszy Świętej od poniedziałku do piątku. Wszelkie ewentualne nieobecności należy zgłaszać Zarządowi. Ministranci ze szkół podstawowych
  i gimnazjów mają również obowiązek uczestniczyć w sobotnich zbiórkach.

 

 1. W Wielki Czwartek wyjazd na Mszę Krzyżma do Katedry Poznańskiej. Wyjazd odbędzie się w godzinach porannych. Zgoda jest do pobrania na ministranckiej stronie internetowej, należy ją dostarczyć na sobotnią zbiórkę. Organizatorem wyjazdu jest Duszpasterstwo Ministrantów z parafii Ducha Świętego w Śremie. Więcej informacji u prezesa ministrantów.

 

 1. Dnia 30 marca 2019 w Komornikach, drużyna ministrantów z naszej parafii wzięła udział w Archidiecezjalnym Turnieju w Piłkę Halową. W skład weszli: Daniel Kossmann, Karol Krysztofiak, Filip Kozłowski, Sebastian Witasiak, Wojciech Panas i Mateusz Szymański. Zostały rozegrane trzy mecze. Pierwszy mecz przeciwko drużynie z parafii Św. Rodziny z Poznania wygraliśmy 2:0. W drugim meczu również zwyciężyliśmy z ministrantami z parafii Św. Stanisława Kostki z Poznania wynikiem 4:2. Po wyjściu z grupy z 1. miejsca odbyły się ćwierćfinały, jednak niestety tym razem lepsi w końcówce okazali się przeciwnicy z Lubonia. Mecz zakończył się wynikiem 0:2 i tym samym odpadliśmy z turnieju. Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze sportowej, w przyszłych turniejach.

 

 1. Jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu, dobrze wykorzystajmy ten czas. Kto jeszcze
  nie był na nabożeństwach wielkopostnych, ostatni moment, by się jeszcze poprawić!

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku