logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – listopad 2022

1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:

  • nabożeństwo odpustowe do M.B. z La Salette – 19 listopada
  • nabożeństwo do św. Rity – 22 listopada
  • nabożeństwa do M.B. Nieustającej Pomocy – w środy po mszy o 18:30

2. Zapraszamy na marsz światła ze świętymi 31 października 2022. Rozpoczęcie Mszą Świętą w kościele pw. Bł. Michała Kozala o godz. 18:00, a po Mszy radosny przemarsz do kościoła Mądrości Bożej. Warto przebrać się za jakiegoś świętego lub na procesji można pozostać w swoim stroju liturgicznym. Zachęcamy Was do służby!

3. W tym świątecznym czasie warto zadbać nie tylko o porządku na grobach bliskich, ale również o porządku we własnym sumieniu, by móc ofiarować modlitwę swoim zmarłym, czy nawet odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. W piątek 28 października w ramach przygotowania do Uroczystości Wszystkich Świętych spowiedź święta od 9:00 do 12:00 w kościele dolnym oraz od 17:00 do 18:00 w kościele górnym.

4. We wtorek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Jak każda uroczystość w Kościele, ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem w tym dniu wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Msze Święte o 7:30, 9:00, 10:15, 11:30 i 19:00. Msza Święta na cmentarzu komunalnym w Śremie o 14:00.

5. W środę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina dzisiaj w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary. Msze Święte o 7:00, 9:00, 10:00 i 18:30. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych, których nosimy w sercu. Teraz już nie możemy im dać nic lepszego i piękniejszego niż naszej modlitwy i pamięci. Tego dnia odbędzie się także różaniec na cmentarzu komunalnym w Śremie o 20:00.

6. W poniedziałek 7 listopada – Msza Święta za zmarłych parafian od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 18:30. Prosimy o Waszą służbę.

7. W sobotę 8 października 2022 roku nasz wiceprezes Sebastian Witasiak został mianowany wiceprezesem sekcji sportowej archidiecezji poznańskiej oraz dyrektorem sportowym sekcji. Do jego obowiązków będzie należała organizacja zawodów w sportowych w różnych dyscyplinach z wyłączeniem piłki nożnej. Życzymy mu powodzenia na nowym stanowisku oraz liczymy na owocną współpracę. Jednocześnie Sebastian pozostaje człowiekiem odpowiedzialnym za sekcję sportową w naszej parafii oraz pozostaje wiceprezesem w zarządzie parafialnym. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej służby na rzecz naszej archidiecezji oraz parafii.

8. W niedzielę 9 października 2022 podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 dotychczasowy ministrant młodszy Michał Urban został mianowany ministrantem starszym. Od tej pory będzie mógł służyć w prezbiterium, asystować celebransowi, a także pomagać w formacji młodszych ministrantów. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej służby na Chwałę Bożą.

9. Zbiórki dla kandydatów w każdą sobotę o godz. 10:00, dla ministrantów młodszych o 10:30, natomiast dla starszych w pierwszy poniedziałek miesiąca o 19:10. Spotkania odbywają się w zakrystii. Obecność obowiązkowa!

10. Przypominamy, że każdy ministrant ma obowiązek służyć na Mszy Świętej raz w niedzielę i przynajmniej raz od poniedziałku do soboty. Prosimy o wyznaczenie swojej stałej służby. Zapisy u Łukasza lub na stronie internetowej ministranci.nsjsrem.pl w zakładce „służba”.

11. W listopadzie imieniny obchodzą:

  • 28 listopada – Biskup senior Zdzisław Fortuniak

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku