logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – listopad 2023

1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:

  • nabożeństwo odpustowe do M.B. z La Salette – 19 listopada
  • nabożeństwo do św. Rity – 22 listopada
  • nabożeństwa do M.B. Nieustającej Pomocy – w środy po mszy o 18:30

 2. W środę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Jak każda uroczystość w Kościele, ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem w tym dniu wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie. Msze Święte o 7:30, 9:00, 10:15, 11:30 i 19:00. Msza Święta na cmentarzu komunalnym w Śremie o 14:00 – w tym roku nasza parafia odpowiada za liturgię, zachęcamy Was do zaangażowania i służby.  

3. W czwartek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół wspomina tego dnia w liturgii wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, a teraz przebywają w czyśćcu. Przekonanie o istnieniu czyśćca jest jednym z dogmatów naszej wiary. Msze Święte o 7:00, 9:00, 10:00 i 18:30. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych, których nosimy w sercu. Teraz już nie możemy im dać nic lepszego i piękniejszego niż naszej modlitwy i pamięci. Tego dnia odbędzie się także różaniec na cmentarzu komunalnym w Śremie o 20:00.

4. We wtorek 7 listopada – Msza Święta za zmarłych parafian od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 18:30. Prosimy o Waszą służbę.

5. W niedzielę 26 listopada – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Tydzień później 3 grudnia I niedziela adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

6. Zachęcamy kandydatów do zapoznania się z materiałami na naszej stronie internetowej pod adresem ministranci.nsjsrem.pl/kandydat. Hasło dostępne w zakrystii na tablicy ogłoszeń.

7. Przypominamy, że każdy ministrant ma obowiązek służyć na Mszy Świętej raz w niedzielę i przynajmniej raz od poniedziałku do soboty. Prosimy o wyznaczenie swojej stałej służby poprzez wpięcie się na tablicy ogłoszeń w zakrystii.

8. W listopadzie imieniny obchodzą:

  • 28 listopada – Biskup senior Zdzisław Fortuniak

9. W sobotę 18 listopada nasz ministrant Rafał Michałowski będzie obchodził 40. urodziny. Z tej okazji zapraszamy ministrantów na Mszę Świętą w intencji Rafała w sobotę na godz. 16:00.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku