logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – maj 2020

1. Rozpoczął się z maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Służba jest możliwa, ale oczywiście przy zachowaniu należytych środków ostrożności i higieny. Nabożeństwa codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą Świętą. Za służbę na nabożeństwie majowym ministrant otrzymuje +1 pkt do punktacji ministranckiej.

2. Od poniedziałku 20.04.2020 obowiązuje nowa punktacja za obecność na służbie:

  • obecność na Mszy Świętej +2 pkt
  • obecność na nabożeństwie +1 pkt
  • obecność na zbiórce online +5 pkt
    Wprowadzenie powyższej (tymczasowej) punktacji spowodowane jest wynikiem panującej sytuacji. Punktacja obowiązuje do odwołania.

3. Bardzo proszę tych, którzy nie będą w tym czasie uczestniczyć w Mszach Świętych, by w godzinie swojej służby zmówić różaniec w intencji wszystkich zmarłych i chorych z powodu panującej pandemii, a także za nasz kraj, za nasze rodziny, za naszych bliskich, za kapłanów, byśmy w zdrowiu przetrwali ten czas i byśmy jak najszybciej znowu spotkali się razem przy Chrystusowym Ołtarzu. Zachęcam Was także do łączenia się modlitewnie z naszymi kapłanami, którzy codziennie się za nas modlą o 20:30 w kościele.

4. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie każdego dnia będziemy się starali coś dla Was napisać. Co jakiś czas będą się ukazywały małe Quizy, natomiast w soboty możecie być nawet „obecni” na zbiórce ministranckiej poprzez przeczytanie tekstu związanego z Kościołem, z liturgią lub z naszymi patronami i rozwiązanie nieco dłuższego Quizu. Wykonanie tego zadania jest równoznaczne z obecnością na zbiórce, za co będzie przyznawane +5 pkt do punktacji ministranckiej. Gorąco Was do tego zachęcam!

5. W maju imieniny obchodzą:

  • 6 maja – Wiceprezes Ministrantów Filip Kozłowski
  • 8 maja – Ministrant Starszy Stanisław Panas
  • 8 maja – Ministrant Starszy Stanisław Kata
  • 18 maja – Ministrant Młodszy Eryk Smyrak

 

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku