logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – maj 2023

1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:

 • nabożeństwa majowe:
  • od poniedziałku do piątku o godz. 17:30
  • w soboty o godz. 18:00
  • w niedziele o godz. 18:30
 • nabożeństwo do Matki Bożej z La Salette – 19 maja
 • nabożeństwo do św. Rity – 22 maja
 • nabożeństwa do M.B. Nieustającej Pomocy – w środy po wieczornej Mszy Świętej

2. Uroczystość NMP Królowej Polski 3 maja. Tego dnia Msze Święte według porządku: 7:30, 9:00, 10:15, 11:30 i 19:00. Nabożeństwo majowe o 18:30.

3. I Komunia Święta w naszej parafii – w niedzielę 21 maja o godz. 10:00.

4. Rozpoczął się z maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe. Zapraszamy Was do służby podczas tych nabożeństw – każdego dnia potrzebni są ministranci do ognia i dzwonków. Okadzenie Najświętszego Sakramentu dokonuje się po tzw. „czytance”, drugi raz natomiast wychodzimy na „Przed tak Wielkim Sakramentem” i okadzamy na błogosławieństwo.
Schemat nabożeństwa majowego: pieśń na wejście, czytanka, wystawienie monstrancji, zasypanie kadzidła i okadzenie, litania loretańska, modlitwa, Pod Twoją Obronę, pieśń Przed Tak Wielkim Sakramentem, zasypanie kadzidła, modlitwa, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i okadzenie, pieśń na wyjście.

5. W sobotę 13 maja ministranci młodsi wezmą udział w Archidiecezjalnym Turnieju dla Służby Liturgicznej w piłkę nożną na orliku w Wirach. Wyjazd o 11:00. Szczegóły na stronie internetowej oraz u wiceprezesa Sebastiana Witasiaka.

6. Święcenia diakonatu w naszej archidiecezji odbędą się dnia 13 maja, natomiast święcenia prezbiteratu 27 maja w Katedrze Poznańskiej. Módlmy się za powołanych do służby w Kościele, a także o nowe liczne i święte powołania.

7. Lednica 2023 pod hasłem „Idź za Barankiem” odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 roku. Zachęcamy młodzież do wyjazdu – szczegóły u ks. Sławomira.

8. W sobotę 15 kwietnia nasi ministranci zdobyli III miejsce w Archidiecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej w kategorii OPEN. Naszą wspólnotę reprezentował Dawid Adamiak, Karol Krysztofiak, Sebastian Witasiak, Stanisław Panas, Filip Płóciniak, Daniel Kossmann oraz Filip Kozłowski, który został uhonorowany specjalną nagrodą bramkarza turnieju. Serdeczne gratulacje! Dziękujemy za piękną walkę 🙂

9. Dekretem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z dniem 1 maja 2023 prezes ministrantów Łukasz Zieliński zostaje mianowany przewodniczącym Rady Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej oraz członkiem Archidiecezjalnej Rady Duszpasterskiej.

10. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej organizuje Pielgrzymkę Służby Liturgicznej do Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu. Odbędzie się ona w sobotę 17 czerwca 2023. Szczegóły na plakacie w zakrystii oraz na stronie internetowej. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami i informację do księdza Łukasza lub starszych ministrantów, czy bylibyście zainteresowani wyjazdem. Jeżeli zbierzemy przynajmniej kilka osób, to pojedziemy.

11. Zachęcamy Was gorąco do udziału w wakacyjnych kursach dla ministrantów,
które odbędą się w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu w terminach:

 • Kurs lektorski – 19-24 lipca; 17-22 sierpnia
 • Kurs ceremoniarski – 10-17 lipca; 8-15 sierpnia

12. W maju imieniny obchodzą:

 • 6 maja – Wiceprezes Senior Filip Kozłowski
 • 8 maja – Lektor Stanisław Panas
 • 18 maja – Ministrant Młodszy Eryk Smyrak

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku