logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – sierpień 2023

1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:

  • nabożeństwo do Matki Bożej z La Salette – 19 sierpnia
  • nabożeństwo do św. Rity – 22 sierpnia
  • nabożeństwa do M.B. Nieustającej Pomocy – w środy

2. W okresie wakacyjnym Msze Święte w dni powszednie (z wyjątkiem środy i soboty wieczora) odprawiane są w kościele dolnym. Natomiast w niedziele (oraz środy i soboty wieczór) w kościele górnym.

3. Porządek Mszy niedzielnych w okresie wakacji: 7:30, 9:00, 10:15, 11:30 i 20:30.

4. We wtorek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (zwane często inaczej Matki Bożej Zielnej). Jest to święto nakazane, dlatego wszyscy katolicy mają obowiązek tego dnia uczestniczyć w Mszy Świętej. Uroczystość ta jest obchodzona dla uczczenia wniebowzięcia Maryi, czyli jej wzięcia ciała i duszy do nieba po zakończeniu ziemskiego życia, podkreślając jej wyjątkową rolę jako Matki Kościoła i wzoru duchowego dla wszystkich wiernych.

5. Podsumowanie punktacji całorocznej odbędzie się około adwentu. W minionym roku zostało postanowione, że rok ministrancki będzie łączny z rokiem liturgicznym. Tak więc podsumowanie punktacji od lipca 2022 do końca listopada 2023 odbędzie się za kilka miesięcy.

6. W połowie wakacji życzymy wszystkim dobrego wypoczynku w tym wakacyjnym czasie, nie zapominając jednak o służbie i modlitwie. W miarę możliwości, starajmy się nadal pełnić nasze obowiązki ministranckie, chodząc na Msze św. zgodnie z ustalonym dyżurem lub w inny dogodny dzień, przynajmniej raz w tygodniu i oczywiście w niedzielę. Niech te wakacje będą okazją do jeszcze większego zbliżenia się do Boga poprzez naszą służbę. Dobrego czasu dla Was! 🙂

7. Sebastian Witasiak złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ministrantów ds. sportu w Zarządzie Ministrantów. Dziękujemy Sebastianowi za nieoceniony wkład i pracę na rzecz ministrantów w naszej wspólnocie, zwłaszcza na polu sportowym, poprzez organizację wielu turniejów sportowych, a także organizację innych wydarzeń rekreacyjnych. Życzymy dalszych sukcesów w innych dziedzinach i organizacjach, w których Sebastian się angażuje. Z dniem 1 września 2023 roku Sebastian przestanie pełnić funkcję wiceprezesa.

8. W sierpniu w dniach 17-22 sierpnia nasi ministranci starsi Michał Urban oraz Józef Matuszak wezmą udział w kursie lektorskim, organizowanym przed Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej w poznańskim Seminarium Duchownym. Otoczmy przyszłych lektorów naszą modlitwą.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku