logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia – wrzesień 2021

1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:

  • nabożeństwo odpustowe do M.B. z La Salette – 19 września (+4 pkt)
  • nabożeństwo do św. Rity – 22 sierpnia (+4 pkt)
  • nabożeństwo do św. Józefa – w czwartki (+1 pkt)
  • nabożeństwa do M.B. Nieustającej Pomocy – w środy po mszy o 18:30 (+1 pkt)

2. Wraz z początkiem września opiekę nad naszą grupą przejmuje nowy wikariusz ks. Łukasz Bąbelek. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Zapewniamy o otwartych sercach wszystkich ministrantów i o modlitwie z naszej strony.

3. Jednocześnie dziękujemy Księdzu Karolowi za roczną opiekę nad naszą grupą. Życzymy wytrwałości i owoców swej pracy w nowych wyzwaniach i grupach.

4. Msza Święta rozpoczynającą nowy rok naszej formacji w sobotę 11 września o 10:00 w dolnym kościele. Podczas tej Mszy modlić się będziemy o błogosławieństwo dla wszystkich ministrantów. Po Eucharystii spotkanie w sali przy kościele. Będzie to pierwsze spotkanie z naszym nowym księdzem opiekunem oraz podsumowanie minionego roku (podsumowanie punktacji i nagrody). Zapraszamy Was i Waszych Rodziców. Nie może nikogo zabraknąć! 🙂

5. W sobotę 11 września o godz. 12:00 rozpoczęcie kursu lektorskiego.

6. W sobotę 25.09. odbędzie się diecezjalna pielgrzymka ministrantów do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. Szczegóły zostały podane na stronie internetowej ministranci.nsjsrem.pl oraz na facebooku. Zapisy na wyjazd u Łukasza.

7. Od września powraca stały układ Mszy Św.: 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 12:45 i 19:00.

8. Rozpoczynamy nowy rok naszej formacji. Przypominamy, że każdy ministrant ma obowiązek służyć na Mszy Świętej raz w niedzielę i przynajmniej raz od poniedziałku do soboty. Za nieusprawiedliwioną służbę w tygodniu ministrant otrzymuje -5 pkt, służby niedzielnej od września dotyczy to samo (za nieusprawiedliwienie -5 pkt).

9. Proszę w najbliższym czasie podać swoje legitymacje ministranckie, bo jak co roku trzeba przybić nowy stempelek, by nie straciły ważności. Najlepiej to zrobić na zbiórce.

10. Opiekunowie Duszpasterstwa Ministrantów w roku 2021/2022:
Nowym opiekunem został ks. Łukasz Bąbelek. Prezesem Ministrantów pozostaje Łukasz Zieliński, a jego zastępcami Filip Kozłowski i Sebastian Witasiak.

11. Ministrantem Roku 2021 został Ministrant Młodszy Józef Matuszak. Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania! Józef zdobył łącznie 1502 pkt. Drugi w punktacji znalazł się pięciokrotny ministrant roku Lektor Sebastian Witasiak z wynikiem 1215 pkt. Podium zamknął Ministrant Młodszy Piotr Knyspel z 1093 pkt. Szczegółowa punktacja za rok 2020/2021 została umieszczona na tablicy w zakrystii oraz na facebooku.

12. We wrześniu imieniny obchodzą:

  • 3 września – Biskup Grzegorz Balcerek
  • 10 września – Prezes Ministrantów Łukasz Zieliński
  • 18 września – Arcybiskup Stanisław Gądecki
  • 21 września – Ministrant Młodszy Mateusz Tomaszewski
  • 29 września – Ksiądz Wikariusz Michał Pękal
  • 29 września – Ministrant Starszy Michał Lisiecki

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku