logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia Zarządu na lipiec 2018

 1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:
  •  nabożeństwo do Matki Bożej z La Salette – 19 lipca o godz. 20:00 (+5 pkt)
     •  nabożeństwo do św. Rity – 22 lipca (+3 pkt)
 1. W sobotę 30 czerwca odbyło się podsumowanie roku ministranckiego. Ministranci, którzy zakwalifikowali się do pierwszej dziesiątki, a nie byli obecni podczas uroczystości, proszeni są o odbiór nagrody u ks. Łukasza i dyplomu u Łukasza. Szczegółowa punktacja wywieszona na tablicy w zakrystii oraz na stronie internetowej.
 1. Trwają wakacje, ale to nie znaczy, że mamy wakacje od służby i od Pana Boga. W miarę możliwości starajmy się chodzić tak jak sobie ustaliliśmy dyżur lub w inny dzień, tak aby być przynajmniej raz w ciągu tygodnia, no i oczywiście w niedziele. Punktacja w okresie wakacyjnym:  Msza wieczorna +8 pkt;   Msza poranna +13 pkt.
 1. W niedzielę 22 lipca wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Po każdej Mszy Świętej na jednym i drugim parkingu dokona się poświęcenie pojazdów. Ministrantów prosimy o pomoc przy święceniu – trzymanie kociołka z wodą święconą, a także rozdawanie obrazków lub naklejek rybek.
 1. W poniedziałek 20 sierpnia na Serdecznej Osadzie organizujemy Dekanalny Dzień Ministranta. Zaprosimy ministrantów z dekanatu śremskiego – wspólnie będziemy służyć do Mszy Świętej, oczywiście zagramy również w piłkę, rozpalimy ognisko i zjemy kiełbaski. Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Szczegółowe informacje wkrótce!
 1. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach dla ministrantów, a szczególnie w kursie lektorskim i w kursie ceremoniarskim. Terminy podane są na naszej ministranckiej stronie internetowej. Zainteresowanych prosimy, by zgłosili się do Łukasza.
 1. Według tegorocznych nominacji – od dnia 1 lipca 2018 r. ministrantem starszym w naszej parafii zostaje Piotr Adamczyk oraz Miłosz Wesołek.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku