logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Ogłoszenia Zarządu na listopad 2018

 1. Nabożeństwa w bieżącym miesiącu:
 • Msza Święta o Dary Ducha Świętego z nałożeniem rąk – 3 listopada o 9:00
 • nabożeństwo do Matki Bożej z La Salette – 19 listopada o 20:00 (+5 pkt)
 • nabożeństwo do św. Rity – 22 listopada o 17:45 (+3 pkt)
 1. Kto jeszcze nie wyznaczył swojej służby, proszę to pilnie zrobić! Przypominamy, że każdy ministrant zobowiązany jest do uczestnictwa podczas przynajmniej jednej Mszy Świętej od poniedziałku do piątku. Wszelkie nieobecności należy zgłaszać Zarządowi Ministrantów. Ministranci ze szkół podstawowych i gimnazjów mają także obowiązek uczestniczyć w sobotnich zbiórkach. Zaniedbywanie swoich obowiązków świadczy o lekceważeniu wspólnoty, a przede wszystkim złożonego przyrzeczenia, które każdy wymawiał przed ołtarzem!

 

 1. Zapraszamy na służbę na Mszy Świętej o godz. 18:00 w kościele Bł. Michała Kozala, po której wyruszy procesja światła ze świętymi do kościoła Mądrości Bożej. Jest to okazja by uczcić wszystkich świętych, którzy nam nieustannie towarzyszą.

 

 1. 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze Święte o 7:30, 9:00, 10:15, 11:30, 19:00, a także na cmentarzu Komunalnym w Śremie o godz. 14:00. Przypominamy, że uczestnictwo w Mszy Świętej w tym dniu jest obowiązkowe dla każdego katolika, ponieważ jest to święto nakazane!

 

 1. 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych: Msze Święte o 7:00, 8:00, 9:00, 10:00 i o 18:30. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych!

 

 1. 6 listopada – Msza Święta za zmarłych parafian od ostatniej Uroczystości Wszystkich Świętych o godz. 18.30. Prosimy o liczne przybycie, na tę ważną Mszę!

 

 1. 11 listopada – 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy
  o modlitwie za naszą ojczyznę, by zawsze była wolna. Cieszmy się z wolności, tak często nie umiemy jej docenić!

 

 1. 1 grudnia – pragniemy zorganizować I Dekanalny Konkurs Liturgiczny dla ministrantów z dekanatu śremskiego. Więcej szczegółów u Łukasza.

 

 1. Przypominamy, że organizujemy dla wszystkich ministrantów:
 • 3 listopada – kurs pierwszej pomocy, który poprowadzą medycy – bezpłatnie
 • 17 listopada – wyjazd do Poznania (w planie: zwiedzenie Katedry Poznańskiej, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, szlak piastowski z przewodnikiem). Koszt wyjazdu – 10 zł. Do uczestnictwa zapraszamy ministrantów z rodzicami!

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku