logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Papież do ministrantów: promieniujcie światłem i nadzieją

Papież zachęcił ministrantów, aby „promieniowali światłem i nadzieją, które pochodzą od Boga”. Te słowa znajdują się w przesłaniu Franciszka skierowanym do bp. José Manuela Garcia Cordeiro z diecezji Bragança-Miranda, przewodniczącego Komisji Episkopatu Portugalii ds. Liturgii i Duchowości z okazji 25. Narodowej Pielgrzymki Ministrantów do Sanktuarium w Fatimie. Odbywa się ona pod hasłem: „Bądź święty, bądź oryginalny”. Bierze w niej udział tysiąc ministrantów z całego kraju.

Ojciec Święty zwraca uwagę, że nadzieja, którą daje Bóg, nigdy nie zawodzi. Z Nim nic nie jest stracone, natomiast bez niego wszystko przepada. Wzywa młodych, aby nie obawiali się rzucić w ramiona Ojca w niebie i zaufali Mu, ponieważ On zadba o to, żeby każdy stał się jedynym i niepowtarzalnym świętym. Franciszek zachęca każdego z ministrantów, aby nie popadali w przeciętność, która pomniejsza i czyni byle jakim, tymczasem życie nie jest szare. Ono powinno stawiać przed nami wielkie ideały. Takim ideałem, który stawia przed nami Jezus jest bycie świętymi.

Papież wezwał ministrantów, by zachowywali się tak, jak przystoi w służbie rzeczy świętych, zauważając, że postawa wewnętrzna i zewnętrzna powinna być zgodna z tym, co każdy robi, zwłaszcza w pobliżu ołtarza, w znaku krzyża, podczas klękania, podczas siedzenia lub uczestniczenia we wspólnej modlitwie i śpiewach.

Franciszek zachęcił ministrantów, aby w spotkanie z Jezusem ukrytym pod eucharystycznymi postaciami wkładali cały entuzjazm swojego wieku, aby ofiarowali Jezusowi swoje ręce, myśli i swój czas. On obdarzy prawdziwą radością i da odczuć, gdzie znajduje się najpełniejsze szczęście.

Ojciec Święty podkreślił, że Jezus prosi każdego o oryginalność i przypomniał, że w adhortacji apostolskiej „Christus vivit” napisał: „Nie będziesz święty ani nie spełnisz się, naśladując innych; musisz odkryć, kim jesteś i rozwinąć swój osobisty sposób bycia świętym”.

Papież wskazał też na św. Józefa jako „świętą i oryginalną postać sługi Jezusa”. Zachęcił do naśladowania Go, aby zawsze godnie służyć cudowi zstąpienia Jezusa na ziemię, który codziennie dokonuje się na naszych ołtarzach.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku