logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Październik – miesiąc Różańca Świętego

Październik to szczególny miesiąc, który w szczególny sposób oddajemy Maryi, przez modlitwę różańcową. Każdego dnia wierni łączą się w modlitwie, wielbiąc Maryję i oddając cześć Bogu.

Różaniec to jedna z najważniejszych modlitw katolickich, a październik został wybrany jako miesiąc, w którym szczególnie oddajemy się tej pięknej praktyce. To czas, w którym możemy się zastanowić nad tajemnicami naszej wiary, nad życiem Jezusa Chrystusa i Maryi, Matki Bożej, modląc się kolejnymi tajemnicami.

Dlaczego warto modlić się różańcem? To pytanie, które często zadają sobie ludzie, którzy zastanawiają się, czy modlić się na różańcu, czy nie. Co z tego będę miał, niektórzy zapytają. Różaniec to modlitwa medytacyjna, która pozwala nam wejść głębiej w tajemnice naszej wiary. Każda tajemnica różańca to okazja do zastanowienia się nad ważnymi wydarzeniami z życia Jezusa i Maryi. To również momenty, w których możemy modlić się o pomoc, wsparcie i ducha pokory.

Jako ministranci, nasza rola w parafii jest szczególnie ważna, ponieważ służymy Bogu i wspólnocie, również podczas służby w czasie nabożeństw różańcowych w naszym kościele każdego dnia. Modlitwa różańcowa wzmacnia naszą wiarę, ale także pielęgnuje naszą gotowość do służby przy Chrystusowym ołtarzu. To również doskonała okazja, aby modlić się za naszych kapłanów, za naszych rodziców, za rodzeństwo, dziadków, za kolegów i koleżanki – za cały świat.

Drodzy ministranci, zachęcamy Was do codziennego odmawiania różańca. Możemy to robić samodzielnie, jednak szczególnie zapraszamy Was do kościoła na służbę, codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą. Do obstawienia funkcje takie jak kadzidło, gong i dzwonki. To bardzo ważne, byśmy byli wtedy przy ołtarzu.

Niech ten czas będzie dobrą okazją do pogłębienia naszej relacji z Maryją, która zawsze jest gotowa nas wesprzeć i przyprowadzić nas bliżej Jezusa. Oby październik przyniósł nam duchową obfitość, pokój serca i jeszcze większą gotowość do służby Bogu i naszej wspólnocie.

Łukasz Zieliński

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku