logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów w Poznaniu

Dnia 17 czerwca Ministranci i lektorzy z całej Polski spotkali się na VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce w Poznaniu. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Idźcie i głoście”. Oczywiście, nie zabrakło również naszych ministrantów. 

Centralnym punktem wydarzenia była uroczysta procesja oraz Msza Święta w Katedrze Poznańskiej. Liturgii przewodniczył ks. bp. Józef Górzyński, metropolita warmiński. Wygłosił on również homilię, która była skierowana do posługujących przy ołtarzu.

– Celem pielgrzymki jest integracja środowiska ministranckiego z różnych zakątków Polski, ale także oczywiście bardzo ważny jest ten cel formacyjny. Dlatego w programie naszej pielgrzymki wzięliśmy to pod uwagę. Ministrantów zapraszamy do tego, żeby od rana przeszli szlakami ewangelizacyjnymi, nawiedzili różne kościoły w śródmieściu Poznania. Warto, żeby ministranci, którzy służą w liturgii, zastanawiali się też, w jakim kontekście służą. Dlatego też ta znajomość – chociażby historyczna – kościołów jest bardzo istotna – podkreśla ks. Adam Pieckenhagen, duszpasterz ministrantów w Archidiecezji Poznańskiej.  

Ogólnopolska pielgrzymka ministrantów i lektorów odbywa się co dwa lata. Dotychczas spotkania odbyły się w sześciu polskich miastach, m.in. w Częstochowie, Licheniu, Gnieźnie, a ostatnio w Gietrzwałdzie.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku