logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Podsumowanie sezonu sportowego ministrantów archidiecezji poznańskiej

Ministranci z całej archidiecezji z niecierpliwością czekali na to wydarzenie, które odbyło się w sobotę 23 września 2023 w Wirach. Gala piłkarska jest punktem kulminacyjnym całorocznych rozgrywek piłkarskich, bowiem to tutaj wręczane są najważniejsze nagrody sportowe dla służby liturgicznej z minionego sezonu.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11:00 i trwało kilka godzin. Najpierw przemówienia organizatorów, prezesów, a także opiekuna ministrantów naszej archidiecezji, ks. Macieja Wegnera. Organizatorzy zapewnili miłą imprezę z pysznymi kiełbaskami i napojami, przy czym uczestnicy gali mieli okazję do bliższego poznania się, wspomnienia tegorocznych zawodów i spędzenia czasu razem poza boiskiem. Była to także okazja dla rodzin, przyjaciół, opiekunów grup ministranckich i księży, aby spędzić czas z ministrantami na świeżym powietrzu i aktywnie uczestniczyć w imprezie. Gala Piłkarska 2023 była więc nie tylko sportowym wydarzeniem, ale przede wszystkim okazją do spotkania, integracji i wspólnego spędzenia czasu.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia nie zapomniano również o podziękowaniach dla księży opiekunów i prezesów, którzy zawsze wspierają ministrantów w ich działaniach. To także była okazja, aby okazać im wdzięczność za ich trud i wsparcie.

Gala była także okazją do uhonorowania wyjątkowych osiągnięć naszych ministrantów. Z dumą przypominamy, że w maju drużyna ministrantów młodszych z naszej parafii zdobyła drugie miejsce w archidiecezjalnym turnieju, co jest niewątpliwie ogromnym osiągnięciem. W czasie uroczystej gali, reprezentantom z naszej parafii wręczono zasłużone nagrody, które stanowią wyraz uznania dla ich świetnej gry podczas tegorocznych rozgrywek. Szczególne wyróżnienie otrzymali Tymoteusz Mizia jako najlepszy strzelec oraz Eryk Smyrak jako najlepszy bramkarz.

Należy również podziękować księdzu opiekunowi Łukaszowi Bąbelkowi oraz prezesowi Łukaszowi Zielińskiemu za pomoc i wsparcie naszej drużyny. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się także dla wiceprezesa Sebastiana Witasiaka za jego nieocenioną pracę i wywiłek włożony w przygotowanie sportowe chłopaków, ale także za pomoc w organizacji archidiecezjalnych wydarzeń, w tym również tej gali.

Sukces drużyny ministrantów młodszych z naszej parafii jest dowodem na to, że wspólnota ministrancka jest pełna utalentowanych i wspaniałych młodych ludzi. Dzięki ich zaangażowaniu i pasji, nasza parafia może być dumna z tego, że ma takich wspaniałych reprezentantów.

Jeszcze raz pragniemy pogratulować wszystkim ministrantom i opiekunom naszej archidiecezji osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów na boisku. Niech to wydarzenie zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników i będzie motywacją do dalszego rozwoju i wspólnej służby Bogu i parafii.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku