logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Przedkolędowe przygotowanie

LIST PREZESA MINISTRANTÓW
PRZED ODWIEDZINAMI DUSZPASTERSKIMI 2019/2020

 

Drodzy Rodzice i Ministranci!

Króluj nam Chryste!

Trwając w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa patrzymy już w przyszłość i zaczynamy myśleć o kolędzie. W tym roku pragnę napisać list, by nie było różnych niepotrzebnych nieporozumień, jak w zeszłym roku. Choć o wielu ważnych sprawach mówimy na zbiórkach, to niestety wielu chłopakom wiadomości szybko ulatują lub na spotkaniach zajmują się czymś innym.

Od I Niedzieli Adwentu w zakrystii została wyłożona lista, na której ministranci wyznaczają swoją dyspozycyjność – kiedy opcjonalnie im pasuje, bo często mają jeszcze lekcje lub inne zajęcia.  Jednak to, że zaznaczona będzie np. środa, to nie oznacza, że w ten dzień zawsze będzie chodził. Bardzo proszę o zapisanie się na jak największą możliwą ilość dni, ponieważ to później ułatwia rozpisywanie planu. Maksymalnie ministrant będzie zapisany trzy razy, na pewno nie będzie sytuacji, że ktoś chodzi codziennie. Ilość kolęd, na które chodzi ministrant zależy od jego sumienności w obowiązkach ministranckich (punktacja), obecności na zbiórkach i zaangażowania w życie wspólnoty. Plan kolędy jest rozpisywany od nowa co tydzień i zostaje powieszony w zakrystii. Dodatkowo jest umieszczany także na grupie ministranckiej na Facebooku. Prosimy o dokładne sprawdzanie, by nie było sytuacji, że ktoś nie przyjdzie. Wtedy jest duży problem, bo ktoś musi iść sam, a to nie lada wyczyn, zwłaszcza, gdy w danym dniu idą jedynie młodsi. Zawsze staram się, by szedł starszy z młodszym, ale niestety często jest to niemożliwe (bo niektórzy mają wyznaczony jeden dzień w tygodniu i nie ma innej opcji).

Bardzo proszę również o jak najszybsze informowanie o tym, że ministrant będzie nieobecny na kolędzie, by nie było wspomnianych przed chwilą sytuacji. Jeśli chodzi o zastępstwa, to zazwyczaj po poinformowaniu nas, wyznaczamy kogoś innego. Natomiast, jeśli ministrant sam znalazł za siebie zastępstwo, to obowiązuje zasada – młodszy za młodszego, a starszy za starszego. Bardzo prosimy o poinformowanie o wszystkich zamianach. Nie ma jednak możliwości rozdzielania swojej pary, czyli zamiany swojego towarzysza z inną parą w danym dniu.

Ważny też jest odpowiedni strój, w którym ministrant przychodzi na kolędę. W momencie odwiedzin duszpasterskich jest reprezentantem ministrantów oraz całej parafii. Przypominam, tym którzy zostali przyjęci w ostatnim czasie do naszej wspólnoty, że został ustalony przez Księdza Proboszcza strój: ciemne bytu, czarne spodnie, biała koszula oraz krawat lub muszka. Oczywiście obowiązuje również zachowanie należytego szacunku dla gospodarzy domostw, kultury i dobrych manier. Tak jak w latach poprzednich nie będzie tolerowane jakiekolwiek nieodpowiednie zachowanie. Ministranci, którzy nie umieją się dobrze zachować nie będą więcej zapisywani, o czym niektórzy się już przekonali.

Na Święta Narodzenia Pańskiego i nowy 2020 rok składamy Państwu i wszystkim Waszym bliskim serdeczne życzenia, niech Pan Bóg obficie darzy wszelkimi łaskami każdego dnia.

Z pozdrowieniami!

Łukasz Zieliński
Prezes Ministrantów

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku