logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Służba w Boże Ciało i oktawę

W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, inaczej zwane Boże Ciało. 

Liturgiczne obchody rozpoczniemy w środę na Mszy św. o godz. 18.30 połączonej z Nieszporami i procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
W czwartek Msze w kościele o godz.: 7:30, 9:00, około 12:45 (po procesji) i o 19:00.

Msza św. na placu przy Spółdzielni Mieszkaniowej o godz. 10:00 i procesja Eucharystyczna, która w tym roku przejdzie ul. Moniuszki, ul. Konstytucji 3 Maja, ul. Paderewskiego i ul. Chopina. Funkcje zostaną umieszczone na Facebooku.

W czasie Oktawy Bożego Ciała Msza św. o godz. 18:30 połączona z Nieszporami i Procesją Eucharystyczną. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10:15. Prosimy Was o pełną mobilizację, jest do obstawienia wiele funkcji na procesji – krzyż, kandelabry, kadzidło, dzwonki, welon, tuba.

W czwartek (6 czerwca) zakończenie Oktawy Bożego Ciała – po Mszy Świętej o 18:30 procesja wokół kościoła przy czterech ołtarzach. Takie same funkcje jak w Boże Ciało – ta sama obsada. 

W piątek (7 czerwca) Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa – odpust parafialny, czyli tzw. „imieniny parafii”. Tego dnia zostanie odprawiona uroczysta Msza odpustowa o 19:00.

Funkcje mogą ulec zmianie przed Mszą Św. (gdy ktoś nie dotrze itp.), dlatego prosimy o przybycie najpóźniej o 9:30 na duży plac przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie (ul. Chłapowskiego 7).

Stroje liturgiczne zabieramy z zakrystii najpóźniej do środy (najlepiej zabrać po wieczornej Mszy Świętej i procesji). 

Ministranci, którzy mają stroje w zakrystii oraz ci, którzy mają na Boże Ciało funkcje (dzwonki, kandelabry, krzyż) proszeni są o przybycie do zakrystii najpóźniej do godz. 9:00, by zabrać swoje rzeczy liturgiczne i zabrać je na plac przy Spółdzielni Mieszkaniowej,
gdzie odbędzie się Msza Święta.

Ministrant, który ma daną funkcję, jest za nią odpowiedzialny od początku do końca – należy się zatroszczyć, by wszystkie rzeczy z daną funkcją były uszykowane, by dane przedmioty znalazły się na miejscu (na mszy na placu i w czasie procesji). 

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku