logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Służba zawieszona

Śrem, 24 marca 2020 r.

Drodzy Ministranci!

W związku z trwającym stanem epidemii i najnowszymi zarządzeniami organów państwowych, z dniem 25 marca 2020 r. jesteśmy zmuszeni do całkowitego zawieszenia służby ministranckiej na czas nieokreślony (do całkowitego ustania epidemii). Do odwołania zostaje również wstrzymana punktacja ministrancka (z wyjątkiem przyznawania punktów za zbiórki online).

Przed nami wyjątkowe Święta Wielkiej Nocy, jakich nie było. Już pewne, że tegoroczne Triduum Paschalne spędzimy w domach, ale to nie znaczy, że przeżyjemy je mniej duchowo. Teraz to zależy od każdego z nas jak wykorzystamy dany nam czas. Czy będziemy grać na komputerze od świtu do zmierzchu, czy będziemy wstawać z łóżka dopiero na obiad, czy przeczytamy jakąś książkę, czy oglądniemy wartościowy film, czy poświęcimy pewien czas na modlitwę i relację duchową z Panem Bogiem. Warto wykorzystać ten czas jak najlepiej, nie zmarnujmy go.

Obecne wydarzenia mogą być też dla niektórych okazją do nawrócenia, do odrodzenia swej wiary. Na co dzień, gdy służymy każdego dnia, popadamy nieraz w monotonię, w pewnego rodzaju automatyzację różnych zachowań przy ołtarzu. Oczywiście, że tak nie powinno być, ale niestety taka jest natura człowieka. Zobaczcie, ile razy zdarza się, że ministrant „zaśpi” do danej funkcji i „odpłynie” myślami w nieodpowiednim momencie. Komu się tak nigdy nie zdarzyło… A właśnie teraz jest okazja, by się od tego oderwać, by odkryć na na nowo, to co przeżywamy podczas służby. Liturgię możemy przeżywać w zupełnie innym wymiarze, jakim jest liturgia domowa. Coś o czym tak często zapominamy, by miejsce, w którym mieszkamy, w którym śpimy, w którym jemy – by było dla nas prawdziwym Kościołem domowym.

Każdego dnia szturmujmy Niebo modlitwą!
Bardzo proszę Was wszystkich, by w godzinie swojej służby, a przynajmniej w dniu, w którym macie swoją służbę zmówić różaniec w intencji wszystkich zmarłych i chorych z powodu panującej pandemii, a także za nasz kraj, za nasze rodziny, za naszych bliskich, za kapłanów, byśmy w zdrowiu przetrwali ten czas i byśmy jak najszybciej znowu spotkali się razem przy Chrystusowym Ołtarzu. Zachęcam Was także do łączenia się modlitewnie z naszymi kapłanami, którzy codziennie się za nas modlą o 20:30 w kościele.

Formacja ministrancka w czasie epidemii
W związku z całkowitym brakiem możliwości formacji ministranckiej chcemy Wam to chociaż w jakimś stopniu zrekompensować. Zapraszamy Was do przeglądania naszej strony internetowej, gdzie każdego dnia będziemy się starali coś dla Was napisać. Co jakiś czas będą się ukazywały małe Quizy, natomiast w soboty możecie być nawet „obecni” na zbiórce ministranckiej poprzez przeczytanie tekstu związanego z Kościołem, z liturgią lub z naszymi patronami i rozwiązanie nieco dłuższego Quizu. Wykonanie tego zadania jest równoznaczne z obecnością na zbiórce ministranckiej, za co będzie przyznawane wszystkim +5 pkt do punktacji ministranckiej. Gorąco Was do tego zachęcam!

Dziękuję osobom, które w ostatnich dniach to uczyniły, które korzystają z materiałów, które przygotowujemy. Dziękuję także moim pomocnikom – Filipowi i Sebastianowi, którzy współtworzą Quizy.

Pozdrawiam Was wszystkich i Waszych Rodziców!
Do zobaczenia (wkrótce)!   :.)

Łukasz Zieliński
Prezes Ministrantów

 

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku