logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Spotkanie Arcybiskupa z liderami grup

Dnia 27 września, w dniu wizytacji kanonicznej Metropolity Poznańskiego w naszej parafii, liderzy grup duszpasterskich mieli spotkanie z Księdzem Arcybiskupem. Przedstawicielem naszej wspólnoty był oczywiście Prezes Łukasz Zieliński.

Tekst, który wygłosił Prezes Łukasz Zieliński podczas spotkania z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, w dniu wizytacji kanonicznej w naszej parafii (27 września 2016).
„Nasza grupa liczy około pięćdziesięciu członków. Na zbiórkach spotykamy się w soboty. Podczas naszych wspólnych spotkań zagłębiamy swoją wiedzę na temat liturgii, ale również uczymy się koleżeństwa i dyscypliny.
Dla nas, którzy pełnimy swoje funkcje przy ołtarzu, jest to wielka radość, że możemy pełnić swoją służbę, jednak niestety nie zawsze widzimy, że nasi koledzy chcą tę służbę pełnić. Dzisiaj bycie ministrantem nie jest już tak atrakcyjne jak dawniej. Obecnie jest tak wiele różnorodnych form spędzania czasu poza szkołą, że to przysłania nam to, co powinno być dla nas najważniejsze. Często chłopacy wolą iść grać w piłkę, jeździć na rowerze lub siedzieć przed komputerem. To sprawia, że chłopakom nie chce się wstać z fotela i iść służyć do mszy.
Czasem możemy nawet w szkole usłyszeć nieprzyjemne komentarze związane z naszą służbą. Jest to bardzo przykre. To zniechęca i odstrasza chłopaków od ministrantury.
Myślę, że dla ministranta fundamentem jest przede wszystkim wychowanie przez rodziców. Ono sprawia, że stajemy się gorliwi w wypełnianiu swojej służby i wiemy, że dla nas najważniejsze jest nieustanne trwanie przy Chrystusie.”

Po przedstawieniu się wszystkich grup duszpasterkich działających w parafii, Ksiądz Arcybiskup skierował do wszystkich zgromadzonych słowo, w którym m.in. nawiązał do wypowiedzi Prezesa, że w dzisiejszych czasach świat oferuje wiele dóbr, ale nie można tego stawiać na równi z duchowością i liturgią, a już bardzo źle się dzieje, gdy rzeczy doczesne są na szali wyżej niż sprawy wieczne.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku