logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej)

Dnia 15 sierpnia w Kościele obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Tego dnia oddajemy cześć wyjątkowemu wydarzeniu w życiu Maryi – jej wniebowzięciu, czyli wzięciu ciała i duszy do nieba po zakończeniu ziemskiego życia. Uroczystość podkreśla wiarę w chwałę, jaką Bóg obdarzył Maryję, wskazując na jej wyjątkową rolę jako Matki Kościoła i wzoru duchowego dla wszystkich chrześcijan. Jest to także czas, abyśmy oddawali hołd i modlili się do Maryi, prosząc o Jej wstawiennictwo i matczyną opiekę w naszym życiu duchowym.

Tego dnia w kościołach święci się zioła i kwiaty, które są symbolem darów natury i płodności. Zioła, które są najczęściej używane, takie jak wawrzyn, szałwia, rumianek czy lawenda, mają odwieczne znaczenie w medycynie ludowej i są kojarzone z ich leczniczymi właściwościami. Symbolizują one zdrowie, dobrobyt i błogosławieństwo, które Maryja, jako Matka Kościoła, nam przekazuje.

Święci się również kwiaty, które są związane z tą uroczystością, takie jak róża, lilie czy goździki, które reprezentują piękno, czystość i niewinność Maryi. Kwiaty te są symbolem Jej doskonałości i wysokiej godności jako Matki Bożej.

Cała symbolika związana z tym świętem przypomina nam o roli Maryi jako Matki, która wstawia się za nami u Boga, dając nam nadzieję, pociechę i ochronę. Święcenie ziół i kwiatów jest wyrazem czci i wdzięczności wobec Matki Bożej oraz modlitwy o Jej matczyną opiekę nad nami i naszymi rodzinami.

Łukasz Zieliński

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku