logo-herb

MINISTRANCI NSJ ŚREM

ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA

Wybraliśmy nowego Prezesa Ministrantów!

Jak to bywa w państwie, w Sejmie i w Senacie, w urzędach i instytucjach, ktoś zawsze sprawuje pieczę nad wszystkim, kieruje pracą innych i troszczy się o dobro wspólne. Również i w Kościele mamy wybór papieża, czy trochę niżej usytuowanego na drabinie hierarchii – prezesa ministrantów.

Otóż dnia 25 czerwca 2016 roku odbyły się wybory na prezesa ministrantów. O fotel Prezesa Ministrantów parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa ubiegali się ówczesny wiceprezes Łukasz Zieliński i czarny koń ministrantów Sebastian Witasiak. Po oddaniu głosów przez 21 ministrantów.   Po kilkunastu minutach prezesem został Łukasz Zieliński zdobywając 17 głosów, niszcząc tym konkurenta, który uzyskał 4 głosy.

Oczywiście wszyscy byli szczęśliwi, gratulując Łukaszowi oczekiwali na zmiany nadchodzące w nowym roku, gdyż będzie to nie lada sprawdzian dla nowego prezesa i nowych wikariuszy. Nastały ciężkie czasy dla Ministrantów z NSJ. Czy jednak poradzą sobie w starciu z rzeczywistością i życiem? Przekonamy się we wrześniu.

Nasze zbiórki

W czasie kolędy
zbiórek nie ma

Czwartek 25.11.2021
o godz. 17:00
w zakrystii/ kościele

Dla kandydatów
w soboty o 9:30

Dla młodszych 
w soboty o 10:30

Sprawdź
w ogłoszeniach
parafialnych

Przerwa
wakacyjna

Przerwa wakacyjna

Adwentowe odliczanie

Dni do Świąt
BOŻE NARODZENIE

Ogłoszenia Zarządu

Jesteśmy na Facebooku